4 druhy plavek, do kterých není třeba hubnout

cs • 2 min. čtení

Procházím si poznámky a narazil jsem na poznámky z kurzu Tvůrčího psaní 2.0. Bylo mi škoda je jen tak zahodit a nejsem zrovna typ člověka, co skladuje kde co. Poznámky si zapíšu, po čase znovu přečtu (někdy takových „po časů“ je více) a buď v hlavě uvíznou, nebo taky ne. Tak se s něčím málo podělím.

Dostali jsme bezvadný úkol: Napsat monolog postavy, která jde reklamovat jakoukoliv pokrývku hlavy. A přitom musí zmínit následující věci:

  • Jak se jmenuje.
  • Jak vypadá.
  • Věk.
  • Kde pracuje, případně studuje.
  • Co má v kapse.
  • Velikost boty.
  • A kdy měla sex, jestli vůbec.

Na monolog slušný. To musí být hodně ukecaná postava!

Normálně nedokážu nuceně napsat ani čárku, ale přeci jen se mi podařilo něco sesmolit:

Dobrý den. Přišel jsem reklamovat tenhle klobouk, který se mi po dvaceti letech rozpadl. Z ničeho nic na věšáku mezitím, co jsem opravoval zákazníkovi hodinky. Kupoval jsem ho tady u vás, počkejte, najdu v kapse mezi drobáky a klíči účtenku. Snad bude v lepším stavu než jsem já a bude čitelná. Tady, na jméno Pepa. Velikost 42. Tak ne, to není ona, tahle je od bot. Tahle je ona. A prosím, pospěšte si, s Mařenkou jdeme vzpomínat na staré časy, jak to bylo před třiceti lety, jestli mi rozumíte. ;-)

Další povedený úkol byl vymyslet čtyři různé druhy titulků na téma hubnutí do plavek. Čtyři populární druhy (na které lidi často klikají), a to návody, otázky, čísla a výzvy. Všichni se snažili hubnout či mít vypracovaný pekáč, jen já…

Jak se vykašlat na hubnutí do plavek
Dává smysl hubnout do plavek?
4 druhy plavek, do kterých není třeba hubnout
Jezte tak, ať se za vás plavky nestydí!

…jen já si prý mohu založit nový Super.cz. A nezapomenout poslat ty čtyři speciální druhy plavek. Jelikož bych se založením nového Super.cz mohl mít v práci problémy, nechávám zmíněné titulky volně pro vás. :-)

Mám tu z kurzu poznámek víc, ale tak nebudu zde spoilovat, žejo. Byste si ten kurz, pokud se na něj taky chystáte, nemuseli pak pořádně užít.


Poslední příspěvky

en Code Coverage - Yes or No?, December 14, 2022 in code
cs Óda na kotel, November 22, 2022 in family
en DJs & Old Habits, November 17, 2022 in dance
cs O záchodě, October 17, 2022 in family
en Arduino Weather Station: Preserving Data, October 4, 2022 in code