Seriál Python profesionálně

cs v kategorii code • 2 min. čtení
Mind the age! Most likely, its content is outdated. Especially if it’s technical.

Měl jsem chuť napsat sem něco o Pythonu. Později jsem zatoužil po víc a chtěl jsem napsat o zajímavostech v Pythonu – jak se v něm věci dělají jinak, jednodušeji, na co si dát pozor, a tak. Postupně jsem si sepisoval, co bych chtěl zmínit, když v tom jsem to celé přeskládal a přidal podstatně více věcí. Nakonec vznikl seriál.

Zkusil jsem to napsat zajímavě. Použil jsem popis nějakého problému s jeho postupným řešením od špatných řešení až po ta dobrá, kde jsem i na tom špatném ukazoval různé věci. Někomu se to líbí hodně, někomu vůbec (to hlavně puristům). Osobně jsem s výsledkem spokojen, i když to není úplně takové, jak jsem si představoval, že bude.

Ať tak či onak, pokud máte za sebou nějakou prvotní příručku Pythonu za sebou (například Dive Into Python 3, která je k nalezení i v češtině) a zatím jste můj krátký seriál o Pythonu nečetli, nezapomeňte to napravit. :)

A kdeže je? Na Zdrojáku, pěkně prosím:

  • V prvním díle vás uvedu do seriálu a začnu s jednoduchými věcmi jako ternární operátor, iterace, cyklus a podobně. Ale nepřeskakujte tento díl – téměř s jistotou vše neznáte.
  • Ve druhém díle se posunu dál ke generátorům, lambda funkcím nebo například konext manageru.
  • Ve třetím díle se dozvíte pár vybraných tipů na nějaké moduly či proč si dávat pozor při definování defaultních parametrů ve funkci.
  • Ve čtvrtém díle předvedu několik návrhových vzorů, které jsou v Pythonu napsat jinak a lépe, než znáte z jiných jazyků.
  • A v posledním, pátém, díle se dozvíte, cože to je vlastně metatřída, jak ji napsat a příklady kde se dá šikovně použít.

Prosím, nepište komentáře k seriálu sem, ale k jednotlivým článkům na Zdroják, ať to je na jednom místě. Díky.Sdílejte:   Facebook   Twitter   Reddit   Tumblr   Pinterest
Může se vám také líbit

en Where is Zen of Python?, October 29, 2019
en What Makes Good Program?, November 20, 2018
en Old Code, October 31, 2018
en Fast JSON Schema for Python, October 1, 2018
en Open Source Responsibilities, September 6, 2018


Populární v kategorii code

en Makefile with Python, November 6, 2017
en Deployment of Python Apps, August 15, 2018
cs Jasně, umím Git…, August 6, 2014
cs Checklist na zabezpečení webových aplikací, March 1, 2016
cs Pokročilé regulární výrazy, August 17, 2014