Jak vyřešit uzavírku?

cs v kategorii family • 2 min. čtení

Vezmu to trochu od lesa. Sídliště je název pro místo dlouhodobě obývané lidmi. Většinou v takových místech jsou panelové věžové domy, tzv. paneláky či věžáky, a vždy minimálně vícepatrové obytné domy. Celý účel sídlišť je v poskytnutí bydlení velkému množství lidí za přznivější peníze.

Pro jistotu zopakuji: velkému množství lidí. Spoustu sídlišť vznikla v minulém století, kdy měl auto, řekněme, každý druhý byt, nikoliv kdy každá rodina má auta dvě. Tak nám vznikla místa s velkou koncetrací aut a pokuty za špatné parkování. Místa ideální pro autoškoly, aneb kde jinde se člověk naučí lépe kroutit volantem než na sídlištním slalomu po osmé hodině večerní.

Sídliště trochu vypadají jako zhuštěné vesnice. Ale není tomu tak. Na sídlišti se lidé nezdraví a nelze je vždy projet. Bývá zvykem mít uprostřed sídliště pěší zónu, park, cokoliv, jen ne možnost projet autem skrz.

Bohužel, tyto detaily moc lidí neví, a tak se stane, že už v pět ráno začně pod okny děsný bugr.

„Co tady děláš, kre****? Tady nemáš co dělat.“

Tůt tůt tůt.

„Tady jsi na sídlišti, idi***!“

Tůt tůt tůt.

Po šesté hodině mě dostal z postele dlouho trvající zvuk couvání. Vzal jsem si župan a vyšel omrknout, co se děje, na balkon. Kamion. Dlouhý kamion. Couvající kamion. Se stejně dlouhým valníkem. Mezi těmi auty. Občas mám problém kličkovat mezi těmi auty směrem dopředu průměrným osobním vozem. Veškerá čest pozorovat řidiče kamionu plynule tuhle hrůzu vykličkovat.

Ale jaký to blbec se do toho hnát v prvé řadě! Otevřel jsem internet a hledal, co se děje. „Miláčku, už je léto! Uzavřeli nám tu hlavní cestu do centra.“ Silničáři zřejmě nestačili připravit všude cedule, anebo si řidiči neotřeli ospalky. Bohužel neměli lepší nápad, než zajet na sídliště a zkusit to objet tam.

Při cestě do práce kolem sedmé byla ulice na chvíli volná, když v tom zase jedno auto k nám zahlo a za ním následovalo další (protože ten první asi o něčem ví, že?). A tak se stalo, že první auto přijelo ke křižovatce do slepé ulice. Váhavě stálo a pak tam přeci jen zajelo. To druhé už s kratší prodlevou následovalo. Třetí a čtvrté se ani nerozmýšlelo. Páté se už nevešlo. Opět byla celá ulice ucpaná. Další couvání.

Smál jsem se.

Lenka měla naopak blbý den. Moc se kvůli tomu rámusu nevyspala. A taky měla potíže vyjet jako spoustu jiných místních obyvatel.

Pokud nechcete, aby se vám kdokoliv smál, případně nechcete lidem kazit den, nezajíždějte na sídliště. Uzavírku stejně neoblafnete.Může se vám také líbit

cs Zpověď Lenky, September 27, 2018
cs Představení rodině, October 10, 2018
cs Hop do trouby, June 18, 2019
cs Pojistil jsem si štěstí, May 23, 2019
cs Udělal jsem chybu, June 9, 2019

Další články z kategorie family.
Nenechte si ujít další články pomocí Atom/RSS kanálu.Poslední příspěvky

cs Síla myšlenky, April 19, 2021 in family
en Why Do We Exercise?, April 13, 2021 in humanity
cs Dva roky…, April 6, 2021 in family
en Comic Books are Cool, March 31, 2021 in reviews
cs Rande za covidu, March 22, 2021 in family