Jdeme spolu do banky

cs v kategorii family • 2 min. čtení

Říká se, že dobré účty dělají dobré přátele. Partnerský vztah je svým způsobem taky přátelství, proto jsme se tímto pořekadlem řídili. Ne do detailu, halíře jsme nepočítali. Stejně je při hotovostních platbách zaokrouhlují.

Nám stačilo na přibližné počty pozvání v restauracích či divadel a podobně. Tak nějak to fungovalo, ale chod společné domácnosti nám lehce haproval. Nákupy na společnou domácnost jsou různé, nepamatují se a nejsou u toho vždy oba.

Bydleli jsme spolu sice sotva dva týdny, ale už nám vadilo platit za toho druhého. To je romantika! Navrhl jsem udělat si společný účet. Přeci jen to je věc, kterou lidi dělají, když spolu bydlí pár dní, žejo?

Lenka je žena, která by se na pozici exekutivní ředitelky rozhodně neztratila. Když jsem zmínil možnost grilování s mými kolegy, hned začala doma vše připravovat, v hlavě dávala dohromady zahradní nábytek a mně dala úkol posekat zahrádku a další „drobnosti“. V případě společného účtu otevřela bez jakéhokoliv zaváhání kalendář a začala sypat jeden možný termín za druhým. K návštěvě banky.

Za pár, to jsou dva, dní sedíme v bance a povídáme, co chceme. Tj. nechat si naše účty a mít ještě nevíc jeden společný. Paní na nás, že to nejde. U nich jde mít jedno rodné číslo spojené jen s jedním účtem. Jeden náš účet by se musel transformovat…

No, samozřejmě jsme ztama utekli! Stačil krátký pohled do očí, kde jasně ani jeden z nás se nechtěl svého účtu zbavit. Pro jejich nevýhodu, venku bylo spoustu jiných bank, tak jsme se tak rozhlíželi, do které bychom šli. Těžké rozhodování. Užuž jsme chtěli spustit ententýky, ale nápad jsme celý zahodili. Chceme mít stejnou banku, aby převody zůstaly okamžité.

Jsme češi. To by bylo, abychom si neporadili. Neměli jsme živnost jen tak pro nic za nic. :-) A tak se náš rodinný život jmenuje Michal Hořejšek. To je ale romantika!Sdílejte:   Facebook   Twitter   Reddit   Tumblr   Pinterest
Může se vám také líbit

cs Společný večer, March 23, 2020
cs Lenka a sociální sítě, March 13, 2020
cs Už se hádáme, February 12, 2020
cs Jak jsme se brali, January 19, 2020
cs Svatební šaty (aneb nějaký stres musí být), November 25, 2019


Populární v kategorii family

cs Představení rodině, October 10, 2018
cs Zpověď Lenky, September 27, 2018
cs První půlrok očima po roce, September 26, 2018
cs První dovolená v Jugoslávii, September 25, 2018
cs Operace kulový blesk, September 28, 2018