Jdeme spolu do banky

cs v kategorii family • 2 min. čtení

Říká se, že dobré účty dělají dobré přátele. Partnerský vztah je svým způsobem taky přátelství, proto jsme se tímto pořekadlem řídili. Ne do detailu, halíře jsme nepočítali. Stejně je při hotovostních platbách zaokrouhlují.

Nám stačilo na přibližné počty pozvání v restauracích či divadel a podobně. Tak nějak to fungovalo, ale chod společné domácnosti nám lehce haproval. Nákupy na společnou domácnost jsou různé, nepamatují se a nejsou u toho vždy oba.

Bydleli jsme spolu sice sotva dva týdny, ale už nám vadilo platit za toho druhého. To je romantika! Navrhl jsem udělat si společný účet. Přeci jen to je věc, kterou lidi dělají, když spolu bydlí pár dní, žejo?

Lenka je žena, která by se na pozici exekutivní ředitelky rozhodně neztratila. Když jsem zmínil možnost grilování s mými kolegy, hned začala doma vše připravovat, v hlavě dávala dohromady zahradní nábytek a mně dala úkol posekat zahrádku a další „drobnosti“. V případě společného účtu otevřela bez jakéhokoliv zaváhání kalendář a začala sypat jeden možný termín za druhým. K návštěvě banky.

Za pár, to jsou dva, dní sedíme v bance a povídáme, co chceme. Tj. nechat si naše účty a mít ještě nevíc jeden společný. Paní na nás, že to nejde. U nich jde mít jedno rodné číslo spojené jen s jedním účtem. Jeden náš účet by se musel transformovat…

No, samozřejmě jsme ztama utekli! Stačil krátký pohled do očí, kde jasně ani jeden z nás se nechtěl svého účtu zbavit. Pro jejich nevýhodu, venku bylo spoustu jiných bank, tak jsme se tak rozhlíželi, do které bychom šli. Těžké rozhodování. Užuž jsme chtěli spustit ententýky, ale nápad jsme celý zahodili. Chceme mít stejnou banku, aby převody zůstaly okamžité.

Jsme češi. To by bylo, abychom si neporadili. Neměli jsme živnost jen tak pro nic za nic. :-) A tak se náš rodinný život jmenuje Michal Hořejšek. To je ale romantika!

5 reakcí

To mi připomnělo, jak Richard Genzer vyprávěl, že před svatbou bydleli u něj, pak se vzali a nejednou bydlel on u ní, aniž by se přestěhovali :-D *najednou Co je to proboha za banku? To jsem snad v životě neviděl... :-D Třeba ti to k něčemu pomůže: my jsme společný účet řešili po zhruba stejně „dlouhé“ době :-) A máme oba účet u AirBank, kde zároveň můžeš mít víc běžných účtů. Takže máme opravdu oba každý svůj účet, kam si nevidíme, a k tomu jeden společný, vedený na jednoho z nás a druhý je tam disponent. Tam posíláme oba stejnou částku měsíčně (což je samozřejmě na každém, nám to zatím vyhovuje takto, protože oba pracujeme a já nechci mít pocit, že mě muž živí, dokud to není nutné). Zůstalo nám to i po svatbě a už tři roky to funguje bez problémů. @Maru: Díky za tip. :-) To už je let, to eFko!
Může se vám také líbit

cs Zpověď Lenky, September 27, 2018
cs Představení rodině, October 10, 2018
cs Hop do trouby, June 18, 2019
cs Pojistil jsem si štěstí, May 23, 2019
cs Udělal jsem chybu, June 9, 2019

Další články z kategorie family.
Nenechte si ujít další články pomocí Atom/RSS kanálu.Poslední příspěvky

cs Sousedi mají rádi ementál, May 4, 2021 in family
en Amazing Game Last of Us, April 27, 2021 in reviews
cs Síla myšlenky, April 19, 2021 in family
en Why Do We Exercise?, April 13, 2021 in humanity
cs Dva roky…, April 6, 2021 in family