Má smysl školení Google Analytics?

cs in code

Má.

Tečka.

Co ještě chcete, vždyť už jsem odpověděl! :)

Dobře, trochu to rozvedu. Několik měsíců zpět jsem se začal víc zajímat o čísla, která mi Google Analytics zobrazují, až jsem došel ke knize Webová Analytika 2.0. Kniha mě nakopla natolik, že jsem si hodně hrál s GA a sepsal menší blogpost. Netrvalo dlouho a až dostal jsem se až do lavice na školení GA od Jana Tichého.

Nejprve jsem váhal, zda se školení zúčastnit. Přeci jen jsem měl načteno a rozhraní jsem už znal velmi dobře. Rozhodl jsem se však zajít, protože od napsání knihy už nějaký pátek uběhl a třeba se dozvím o problematice taky trochu z jiného pohledu.

Pokud bych přišel bez jakýchkoliv znalostí, bylo by celé školení vynikající. Aspoň myslím podle tváří ostatních účastníků, kteří tam tak přišli. Bylo dobře vysvětlováno bez technických pojmů, takže by to dokázal pochopit opravdu každý; to mě opravdu překvapilo. Sice pro před školením neznalé ještě čeká dlouhá cesta a někteří budou potřebovat opáčko, ale to je v pořádku. Lepší více informací než minimum. (Dokonce mají slevu pro opáčko.)

Co tedy člověk, který se v GA už nějakou tu chvíli pohybuje a zajímá se o analytické nástroje více do hloubky? I ten si tam najde své. Jen začátek školení bude trochu nudný. Docela brzy se ale člověk začne dovídat i u těch základních věcech drobnosti, které je dobré vědět.

Nejde pouze o to, jak pracuje konkrétně GA a jak tam něco naklikat. Ale také o to co a jak sledovat. Jak si čísla dát do kontextu s tím, o jakou aplikaci se jedná a jak se u takové aplikace uživatelé chovají. I když se může něco takového zdát jasné, i malý nový detail může přispět k velký nápadům na lepší reporty.

Já jsem si například ze školení odnesl:

A několik dalších drobností.

Takže jak píšu na začátku – má. Tedy pokud nejste guru nebo blízko tohoto titulu, samozřejmě. ;)

You may also like