WebExpo 2013

cs v kategorii code • 3 min. čtení
Mind the age! Most likely, its content is outdated. Especially if it’s technical.

Buď sleduju webové novinky velice dobře, nebo sekce vývoje na WebExpu upadá a nebo o vývoj u nás není jednoduše zájem. Nevím. Každopádně WebExpo mi letos vůbec informačně nesedlo a bude tak zřejmě poslední, které jsem navštívil. Raději vycestuji do zahraničí, protože nevěřím, že mi novinky neunikají. Stačí si vzpomenout na letošní Google I/O, které mi dalo hodně.

Možná, že kdyby se nezavedla angličtina jako jediný jazyk, bylo by to celé jinak. Čeští přednášející neovládající angličtinu na dobré úrovni totiž skončí u toho, že se snaží co nejvíce naučit, používají jen jednoduché věty, raději se nepouštějí do složitějších témat a netrumfnou si zavtípkovat či jinak oživit přednášku. Pak to celé probíhá nudně bez zajímavých informací. Jednou jsem musel úplně přestat vnímat, protože to prostě nešlo. A těch pár zahraničních celebrit celou konferenci nezachrání.

Navíc je smutné, že ani pořadatelé se s angličtinou neumí moc poprat. Že Václav Stoupa anglicky moc neumí mě překvapilo, ale to se dá prominout. Co mě opravdu šokovalo byl například uvaděč v development hall. Jako pobavili jsme se, to jo, za cenou konference jsem si však představoval trochu něco jiného.

Trochu víc profesionálního. Cena se každým rokem přibližuje víc a víc k velkým profesionálním konferencím, ale samotná kvalita se nikam neposouvá. Sice se každý rok vyřeší několik problému z předchozího ročníku, bohužel se objeví zase jiné vady. Abych byl konkrétní:

  • Každým rokem je množství jídla snad menší a menší. Navíc si není kde sednout. Sice pizza minulý rok byla otřesná, ale aspoň se dala sníst ve stoje. Snad nejlepší byla menza.
  • Prohození barev místností nebylo vůbec šťastné. Nebyl jsem jediný, kdo se dostal nechtěně do špatné místnosti. Bych opravdu rád znal důvod…
  • Když už u dveří někdo sedí a hlídá pásky, mohl by také ty dveře otevírat a zavírat. Jako bonus by mohl účastníkům říkat kterým vchodem je vhodné jít (vědět na které straně je více místa). Je velmi otravné když bambilionkrát během minuty dveře bouchnou.
  • Mimochodem ty pásky… k čemu mám visačku, když se s ní nikam nedostanu? A proč mám smůlu, když se mi páska roztrhne a ztratím ji? Zde by mě taky hodně zajímal důvod takového řešení.

Vše by se dalo odpustit, kdyby se cena vstupenky nezvyšovala nebo kdybych odešel informačně nabit.

Každopádně díky WebExpu za minulé ročníky a ať se daří! Pro mne už to není.

UPDATE: Aby nebyl blogpost tak negativní, přidávám ještě seznam přednášek, které mě zaujaly:Sdílejte:   Facebook   Twitter   Reddit   Tumblr   Pinterest
Může se vám také líbit

en Where is Zen of Python?, October 29, 2019
en What Makes Good Program?, November 20, 2018
en Old Code, October 31, 2018
en Fast JSON Schema for Python, October 1, 2018
en Open Source Responsibilities, September 6, 2018


Populární v kategorii code

en Makefile with Python, November 6, 2017
en Deployment of Python Apps, August 15, 2018
cs Jasně, umím Git…, August 6, 2014
cs Checklist na zabezpečení webových aplikací, March 1, 2016
cs Pokročilé regulární výrazy, August 17, 2014