Výlet do ZOO

cs v kategorii family • 2 min. čtení

V online magazínu 100+1 jsem se dozvěděl o okapiích v ZOO Dvůr Králové. V ZOO, kde jsem byl několikrát jako malý kluk, protože jsme to měli opravdu blízko. Oznámil jsem Lence, že ji tam vezmu na výlet.

Čeho jsem si ale nebyl vědom, jak moc Lenka miluje hrochy. Po návratu mi doma ukázala několik sošek. Dřív jsem si toho nevšiml, ale fakt je má úplně všude!

Pro mou nevýhodu, v ZOO jich bylo opravdu hodně. Hned u vchodu byl jeden výběžek, u kterého jsme minimálně půl hodiny koukali na následujícího hrocha:

Půl hodiny mu trvalo, než znervózněl, jak na něj Lenka stále mířila objektiv, a šel se před ním schovat.

Což Lenku uspokojilo a mohli jsme popojít k dalšímu výběžku. Zmíněnému výběžku s okapimi, bájnými jednorožci, které jinde ve východní Evropě nespatříte. Bohužel, venku jsme viděli opravdu jen ty okapy…

Prošli jsme ZOO a vyrazili pěšky na safari, kvůli kterému si ZOO dobře pamatuji a taky proč jsem tam Lenku chtěl vzít. Kdybych ale věděl, že po cestě je hóódně dlouhý další výběžek s hrošíky, asi bych si to rozmyslel!

Přesto, že tam byli jen tři hroši, byli jsme tam minimálně hodinu. Jedním směrem. Proč? Protože dva hroši byli klidní, asi rodiče, a jeden byl vtipálek, asi mláďě. Své rodiče neustále „zlobil“. Nenápadně se přikrádal, aby na ně bafnul. Samozřejmě Lenka si chtěla vyfotit tlamičku. A zkuste stisknout spoušť v ten správný okamžik…

Ale povedlo se!

Lenka prostě hrošíky miluje. No a taky surikaty. Ty se taky nesmělo vynechat. Sice doma sošky surikat nejsou, ale zato pes Lenčiných rodičů díky Lence surikatu umí udělat naprosto perfektně!

Ale prý ho to neučila. Zřejmě jen dělá co jí vidí na očích.

P.S.: U safari mají prolézačky. Doporučujeme!
Může se vám také líbit

cs Lenka mě podvedla, May 26, 2021
cs Hodinový manžel, September 10, 2020
cs Jsi fascinující!, February 22, 2021
cs Život za covidu, January 11, 2021
cs Hop do trouby, June 18, 2019

Další články z kategorie family.
Nenechte si ujít nové články díky Atom/RSS kanálu.Poslední příspěvky

en Code Coverage - Yes or No?, December 14, 2022 in code
cs Óda na kotel, November 22, 2022 in family
en DJs & Old Habits, November 17, 2022 in dance
cs O záchodě, October 17, 2022 in family
en Arduino Weather Station: Preserving Data, October 4, 2022 in code