Zápisky z cest: Berlín

cs in travel • 4 min read

Do Berlína jsme jeli na salsa festival vlakem. ECčkem, kde jsme měli pohodlí, cestu si mohli krátit v jídelním voze a nemuseli v pátek večer někde stát v koloně. Protože jsme stáli v Drážďanech na nádraží. O den dřív byla v Německu neskutečná vichřice, která kácela stromy a odhazovala motorky z cest. Několik padlo právě i na naši kolej. Stromů, ne motorkářů. Na webu Českých drah sice bylo napsáno ohledně konci v Drážďanech, ale že by nám něco řekli dřív, než až Německá posádka na požádání…

Naše verze je: matka příroda si všimla několika tanečníků jedoucí dlouhou cestu vlakem bez možnosti tancovat. A tak nás donutila přestoupit do vlaku s větším prostorem… :-)

Na salsa festivalech začíná být čím dál častější Šibenikový styl – krom večerních párty ještě pro party animals i párty přes den. Takové menší maratony, ale stále s možností jít na workshopy. Což je dobře, přeci jen je to jeden z důvodů, proč si myslím, že Šibenik je jeden z nejlepších festivalů.

Osobně jsem měl však už lehce přesalsováno a tak jsem preferoval se podívat do Berlína, o kterém jsem už něco slyšel. Slyšel jsem především o tom, jak je vše vzdušné, zelené a tak. Je to tak. Samotného mne to uchvátilo. Všechny ulice široké, tak nějak jako Moskva. Není poznat rozdíl mezi turistickou, nákupní či úplně běžnou ulicí. Snad jen v posledním případě jsou vidět v okolí různé bytovky a jiné budovy k bydlení.

Stačí chvilka, aby si člověk všiml bohatosti Německa. Nepamatuji si, kde bych viděl větší množství luxusních aut. Samé Porsche, Bumblebee a další ikonická auta. I vzdělanost tu je super. Ne jenom v centru se mnou všichni dokázali mluvit plynule anglicky, ale i v těch vzdálenějších místech. I ve vzdálenějších místech ve Vietnamské restauraci, to bylo pro mne velkým překvapením. A taky milým, protože mi němčina moc hezky nezní. :-D

Sice jsem toho moc projít nestihl, ale jedno si pamatovat budu. Zeď. Pocit být odříznut od druhé strany takovou hnusnou zdí… no, snad už nás takové chujoviny nepotkají. Aspoň v Evropě.

Co jsem ale stihl je se najíst každý den k prasknutí. Berlín se zdá jako super místo na různé kuchyně. Vietnamské, Řecké, Etiopské, … samé dobroty! Tak super dobroty, že nějak nemám ani fotky. Což je docela zvláštní. :-))) Aspoň mohu rozhodně doporučit Taverna Athene či Bejte Ethiopia.

You may also likePopular from travel