Lenka a sociální sítě

cs v kategorii family • 2 min. čtení

Telefony jsou zákeřné. Máme je neustále u sebe a tím neustálý přístup k internetu. To by nebyl až takový problém, kdyby nebylo sociálních sítí. Není třeba být studovaný v psychologii, aby bylo vidět, jak negativní důsledky to může mít. Každý by si měl rozebrat svůj vztah se svým telefonem. O tom jsem psal nedávno a doporučoval si přečíst knihu How to Break Up with Your Phone.

Lenka si ji taky ze zvědavosti přečetla.

Než Lenka začala číst, její telefon neobsahoval žádné aplikace se sociálními sítěmi. Když potřebovala, otevřela si například Messenger přímo v prohlížeči. Vlastně tam neměla skoro nic a telefon pro Lenku byl pouze nástrojem na komunikaci a vyhledávání informací.

V knize se dočetla, co všechno existuje za aplikace. Lidi se závislostí by dle doporučení knihy měli postupně aplikace odinstalovávat. Lenka začala aplikace postupně instalovat!

Což by ještě tak nevadilo, kdyby to aspoň udělala jen tam, kde má nějaký účet. V knize se bohužel dočetla o Instagramu a tak si ho založila, aby si mohla nainstalovat taky ten. Nic tam nedávala, jen tam sledovala pár svých známých. Jednou ji jeden obrázek vyprovokoval začít něco i nahrávat a tím ji začali sledovat první followři.

Lenku to vyděsilo.

„Sledují mě úplně cizí lidi a koukají na moje obrázky! Ty jsou moje. Proč to dělají?“

Nevěděl jsem, jak na tohle zareagovat. Smál jsem se. Dnes se Lenka už bojí Instagram otevřít. Nedávno se tam jednou podívala a měla tam dalšího followera. Rychle to zase zavřela.

Pro vás mám tip: nečtěte, jak přestat s jakoukoliv závislostí, pokud ji nemáte. :-DMůže se vám také líbit

cs Zpověď Lenky, September 27, 2018
cs Představení rodině, October 10, 2018
cs Hop do trouby, June 18, 2019
cs Pojistil jsem si štěstí, May 23, 2019
cs Udělal jsem chybu, June 9, 2019

Další články z kategorie family.
Nenechte si ujít další články pomocí Atom/RSS kanálu.Poslední příspěvky

cs Sousedi mají rádi ementál, May 4, 2021 in family
en Amazing Game Last of Us, April 27, 2021 in reviews
cs Síla myšlenky, April 19, 2021 in family
en Why Do We Exercise?, April 13, 2021 in humanity
cs Dva roky…, April 6, 2021 in family