Rekonstrukce: kuchyně

cs v kategorii family • 2 min. čtení

Lidi se dělí do dvou kategorií. Jedni, kteří milují rekonstruovat nebo jakkoliv jinak měnit svůj byt či dům. A já s Lenkou, kteří to nesnášíme.

Bytostně.

Je to hodně nervů a rozhodnutí, které nejde vymyslet bez chyb. Jdou udělat buď malé a nebo velké chyby. Neudělat chybu nejde. Proto je lepší byt koupit a brát tak, jak je. Vážně. Žít se dá nakonec se vším. Nejhorší je, když vynaložíte spoustu energie do plánování, a pak vám to buď pokazí řemeslníci, nebo zjistíte, že to není tak super, jak jste si mysleli.

Když rodina či přátelé přišli na návštěvu, říkali, jak to máme hezké. Někteří i jak to máme vymazlené. Bohužel my vidíme i to, že jsme třeba měsíc o něco usilovali a pak to dopadlo jinak…


Lenka má ráda oranžovou. Taky má ráda, když se zbytečně nevyhazují funkční věci. No a já nechtěl do rekonstrukce dávat příliš peněz. Zachovat stávající oranžovou kuchyni do toho krásně zapadalo!

Opatrně jsme ji rozmontovali a uklidili tak, aby při rekonstrukci nepřekážela. Naneštěstí jsme si to dělali sami a viděli prohnilý a polorozpadlý stav. Nevidět to, necháme ji dát zpět a jsme spokojeni. Ale takhle…

Takhle stavbaři už bourali příčky a my stále nevěděli, zda jít či nejít do nové kuchyně. Nakonec jsme šli. Bylo to dobré rozhodnutí a šlo to dobře, neb jsme byli nuceni si vybrat fakt rychle. Na pracovní desku jsme měli sotva půl hodiny a je to to nejlepší v kuchyni!

Vše, za co jsme nejvíc rádi, se vyřešilo rychle. Doporučuji při rekonsturování moc nepřemýšlet! Čím méně času, tím lepší.

Úplně nejméně času jsme vybírali podlahu. Tu jsme vlastně nevybírali. Jen jsme dostali doporučení na vinylovou podlahu, ověřili si, že to opravdu dává smysl, na prvním odkazu si předvybrali přibližný styl… na což jsme zapomněli a podlaháři jednoduše předběžný styl koupili a položili. Je úchvatná!

Nyní na ty Vánoce krásně ladí s naším půjčeným Herbertem! <3Může se vám také líbit

cs Zpověď Lenky, September 27, 2018
cs Představení rodině, October 10, 2018
cs Hop do trouby, June 18, 2019
cs Pojistil jsem si štěstí, May 23, 2019
cs Udělal jsem chybu, June 9, 2019


Poslední příspěvky

en Human History: Cold War, November 23, 2020 in humanity
cs Základ spokojeného života, November 19, 2020 in family
en Human History: Dictatorships, November 16, 2020 in humanity
cs Zápisky z cest: České středohoří, November 12, 2020 in travel
en Human History: Ideology War, November 9, 2020 in humanity