Rekonstrukce: lekce geometrie

cs v kategorii family • 1 min. čtení

Myslel jsem, že jsem se ve škole naučil geometrii. Aspoň základům. Zřejmě ne. Jak říkává děda… „myslet je ho*** vědět“.

Měřil jsem si byt a promýšlel, jak by mohlo být nové rozložení. Jak udělat co nejméně změn příček a dosáhnout co nejlepšího výsledku.

Například jsem změřil koupelnu a radoval se, jak se tam vejde velká rohová vana s délkou 170 centimetrů. Než mi zavolali, že se tam vejde maximálně 160 centimetrů. Bylo mi to divné a přijel se proto podívat. Nojo, křivá zeď. Pravý úhel není vždy pravý úhel!

Nebo… chtěl jsem všude novou podlahu, krom předsíně. Tam byla dlažba, která byla v pořádku. Podlahář začal svou práci a došel k závěru, že mezi místnostmi musí být lišty, aby se zakryly rozdíly, nebo podlahu vyrovnat. Celý byt je totiž nakřivo. No a pak že ta jediná dobrá dlažba by neseděla a tak musí pryč…

Dál jsme si nechali dělat vestavěnou skříň na míru. Měli jsme štěstí a nebylo třeba šetřit na hloubce. Dokud nepřijel technik, aby nám ukázal, jak ta celá stěna padá. O tři centimetry!

Aneb já to říkám pořád. Teoreticky mezi teorií a praxí není rozdíl. Prakticky… prakticky se všichni teoretikové nepřestávají divit. A i mne ve škole nakazili. Sakra!Sdílejte:   Facebook   Twitter   Reddit   Tumblr   Pinterest
Může se vám také líbit

cs Společný večer, March 23, 2020
cs Lenka a sociální sítě, March 13, 2020
cs Už se hádáme, February 12, 2020
cs Jak jsme se brali, January 19, 2020
cs Svatební šaty (aneb nějaký stres musí být), November 25, 2019


Populární v kategorii family

cs Představení rodině, October 10, 2018
cs Zpověď Lenky, September 27, 2018
cs První půlrok očima po roce, September 26, 2018
cs První dovolená v Jugoslávii, September 25, 2018
cs Operace kulový blesk, September 28, 2018