Rekonstrukce: lekce geometrie

cs v kategorii family • 1 min. čtení

Myslel jsem, že jsem se ve škole naučil geometrii. Aspoň základům. Zřejmě ne. Jak říkává děda… „myslet je ho*** vědět“.

Měřil jsem si byt a promýšlel, jak by mohlo být nové rozložení. Jak udělat co nejméně změn příček a dosáhnout co nejlepšího výsledku.

Například jsem změřil koupelnu a radoval se, jak se tam vejde velká rohová vana s délkou 170 centimetrů. Než mi zavolali, že se tam vejde maximálně 160 centimetrů. Bylo mi to divné a přijel se proto podívat. Nojo, křivá zeď. Pravý úhel není vždy pravý úhel!

Nebo… chtěl jsem všude novou podlahu, krom předsíně. Tam byla dlažba, která byla v pořádku. Podlahář začal svou práci a došel k závěru, že mezi místnostmi musí být lišty, aby se zakryly rozdíly, nebo podlahu vyrovnat. Celý byt je totiž nakřivo. No a pak že ta jediná dobrá dlažba by neseděla a tak musí pryč…

Dál jsme si nechali dělat vestavěnou skříň na míru. Měli jsme štěstí a nebylo třeba šetřit na hloubce. Dokud nepřijel technik, aby nám ukázal, jak ta celá stěna padá. O tři centimetry!

Aneb já to říkám pořád. Teoreticky mezi teorií a praxí není rozdíl. Prakticky… prakticky se všichni teoretikové nepřestávají divit. A i mne ve škole nakazili. Sakra!

2 reakce

Hurá, nejsem v tom sám! Sorry...

Není nad to, instalovat knihovnu a zjistit, že na jedné straně sedí na parketách a na druhé je asi 15 mm ve vzduchu. Nakonec sedí na stupínkách schovaných za soklem.

Vymyslel jsem si zavěšený TV stolek. Nápad za všechny prachy. Kvůli šikmé stěně musí být o víc jak 15 mm odsazený od zdi, aby seděl se skříní vedle. Nakonec jsem do zdi osadil dřevěný rám. Připadal jsem si jako sochař, když jsem pro něj do omítky vydlabával drážku.

Skříně smontované za chilku a pak neskutečný ojeb dostat to na místo.
Já teď řešil novou kuchyň (IKEA). Linka do U, tak jsem po usazení spodních skříněk měřil... díky dobré znalosti trigonometrie jsem se dopočítal úhlu 88,9° a pak jsem to ještě v dílně všechno přeměřoval, aby se to uřízlo správně. To jsem si dal, ale zdařilo se :)


Může se vám také líbit

cs Zpověď Lenky, September 27, 2018
cs Představení rodině, October 10, 2018
cs Hop do trouby, June 18, 2019
cs Pojistil jsem si štěstí, May 23, 2019
cs Udělal jsem chybu, June 9, 2019


Poslední příspěvky

en Human History: Thrones, September 21, 2020
cs Vinice aneb cestování v roce 2020, September 17, 2020
en Human History: Holy Wars, September 14, 2020
cs Hodinový manžel, September 10, 2020
en Human History: Migrations, September 7, 2020