Rekonstrukce: radiátory

cs v kategorii family • 2 min. čtení

Staré radiátory byly ohyzdné a když už jsme dělali rekonstrukci, není to tak velká suma na to je vyřešit naráz. Navíc jsem zrušil jednu příčku a tak by bylo fajn mít místo dvou malých radiátorů jeden velký.

To mi ale neprošlo. Na bytovém družstvu se oháněli teplotní vyvážeností v bytě a jak je vše správně vypočítáno a jak by se musel udělat na to projekt atd. To mne tak vylekalo, že jsem nechtěl radiátory vůbec řešit. Raději jsem si předefinoval chtíč „mít nové“ na „jen ty staré namalovat“.

Řemeslníci mne ale upozornili na fakt, že radiátory netěsní dobře. Můžou je namalovat, ale brzy budou zase ohyzdné. Nedalo se nic dělat a musel jsem tedy na svou první cestu papírováním.

Od bytového družstva jsem dostal kontakt na topenáře. Ten po mne chtěl seznam radiátorů, které máme aktuálně, a které tam chceme dát. Zaslal jsem mu potřebné informace, na což odpověděl s dokumentem, kde byly popsané současné radiátory do puntíku (tedy informace měl) a pro každý radiátor všechny možné alternativy, které schvaluje (tedy nechápu, proč jsme měli poslat náš výběr).

No nic, povolení máme, můžou přijít topenáři. Potřebují ale přístup do kotelny. Ptám se tedy družstva, kde najdou uzávěry ke stoupačkám. Prý musíme kontaktovat nějakou firmu, kam se nešlo dovolat ani po dvou týdnech. Dali nám tedy kontakt na konkrétní lidi, kteří nám oznámili, že s tím nemají nic společného.

Napadlo mě se podívat, zda náhodou nemám klíče do všech sklepních prostor a zda nejsou uzávěry tam. Samozřejmě, že ano! Ale to samotné bytové družstvo netuší.

Topenáři ale i tak neumí stoupačky vypnout. Jelikož na bytovém družstvu nic neví, raději jsme zavolali správkyni našeho vchodu. Dle ní je vše správně funkční a bylo kontrolováno před pár dny.

Jiní topenáři se nedoství v domluvený čas a nereagují na telefony. To je jen taková ochutnávka, jak lidi dokáží jednat. Další super styky s lidmi doporučuji pročíst v kapitole jak jsme se zbavovali věcí.

Až nakonec přijde jeden starší srandista, který ví co a jak. Směje se, že někdo chtěl ušetřit pětikilo, aby nemusel dávat kotouč, a tak se to vypíná komplikovanějším způsobem. Zvládl to skoro na první pokus a máme doma teplo.

Až moc. Dva radiátory totiž nešly vypnout. Ale to se v zimě v promrzlém bytě do začátku docela hodilo. Skoro jako sedět u krbu…

1 reakce

Bohužel takto to v domě máme taky. Navíc vše se řeší v týdnu přes den, takže ještě zbytečně plácáme dovolenou. O rekonstrukci společných prostor se mluví skoro deset let, zatím se podařila jen světla. Kapající radiátor se těm kašparům podařilo vyřešit až na třetí pokus. Přitom u rodičů vše šlape; před odstěhováním jsem si naivně myslel, že je to takto běžné... :-/
Může se vám také líbit

cs Zpověď Lenky, September 27, 2018
cs Představení rodině, October 10, 2018
cs Hop do trouby, June 18, 2019
cs Pojistil jsem si štěstí, May 23, 2019
cs Udělal jsem chybu, June 9, 2019

Další články z kategorie family.
Nenechte si ujít další články pomocí Atom/RSS kanálu.Poslední příspěvky

cs Síla myšlenky, April 19, 2021 in family
en Why Do We Exercise?, April 13, 2021 in humanity
cs Dva roky…, April 6, 2021 in family
en Comic Books are Cool, March 31, 2021 in reviews
cs Rande za covidu, March 22, 2021 in family