Tati, ne

cs v kategorii family • 1 min. čtení

Pro nastavájícího otce je prvotních devět měsíců náročných. Neočekávám, že zbylé roky budou jednodušší. Co myslím, je, že se nedokážu do role vžít. Od poloviny těhotenství mi aspoň pomáhají kopance.

Snažil jsem se být u všech prvních kopanců. Tuším, že miminko bude po mamince. Lenka umí být v krizových situacích extrémně klidná. Například, jednou držela těžký květináč, a kytka jí přepadávala. Neměla moc času, než se vše zřítí, přesto mi řekla klidným hlasem, až budu mít chvilku čas, ať přijdu.

Nebo: těhotné jsou snadno dojaté a potřebují obejmout. Takže přišla ke mně do pracovny, tam stála a čekala, až se na ni otočím, a pak teprve otevřela stavidla s tím, že potřebuje obejmout.

No a bebátko mi se stejným klidem odpovědělo na mou první otázku jedním dlouhým a dvěmi krátkými kopanci. O významu není pochyb, protože jsem miminko těsně předtím naučil celou morseovku. -. N . E.

Ne?!

Odpověď mě natolik vzala, že si už ani nepamatuji otázku. Rozhodně ne nebyla hezká odpověď. To nám ta puberta začíná brzy.

Později jsem zkusil nechat miminko si vybrat jméno. Pokaždé, když jsme vybírali, byl klid. Dokud jsem neřekl maminčino jméno. Na Lenku pohotově vždy zareagovalo. Omlouváme se, ale už nejsme v době samých Josefů Nováků.
Může se vám také líbit

cs Lenka mě podvedla, May 26, 2021
cs Hodinový manžel, September 10, 2020
cs Jsi fascinující!, February 22, 2021
cs Život za covidu, January 11, 2021
cs Hop do trouby, June 18, 2019

Další články z kategorie family.
Nenechte si ujít nové články díky Atom/RSS kanálu.Poslední příspěvky

cs Mami, tati, přejde to, December 9, 2023 in family
cs Co vše bychom měli dělat s dětmi?, November 24, 2023 in family
cs O trávicí trubici, November 7, 2023 in family
cs Na šestinedělí se nevyspíš, October 28, 2023 in family
cs Copak to bude?, October 20, 2023 in family