Uklízíme po rekonstrukci

cs v kategorii family • 2 min. čtení

Zajímalo by mne, jestli se někdy dokončila nějaká stavba nebo rekonstrukce v předem domluveném termínu. Častokrát teda ani nezačne včas, to naštěstí nebyl náš případ. My začali přesně v den D, jen dokončení se posunulo o dva až tři měsíce. Záleží na úhlu pohledu.

Během prvního měsíce se byt proměnil hodně. Od mládežnického doupěte do velkého množství sutě a dalšího odpadu. Druhý měsíc jsem těžko hledal nějaké změny. Ve třetím jsem začal chodit trochu nervózně, ale ještě to vypadalo nadějně. Naději vyvrátil měsíc čtvrtý, kdy se snad neudělalo nic. To už mne hodně trápilo.

Na druhé straně si skluz uvědomovali a v pátém měsíci se do toho opřeli. Slíbili mi přesný termín, kdy si mohu byt převzít zpět a začít uklízet. Byl jsem nadšen a těšil se. Nepamatuji si, kdy jindy bych se tolik těšil na něco jako řádný úklid úplně každého centimetru!

Na úklid byl pouze jeden víkend. Nedokázal bych něco takového sám. Lenka mi pomoct nemohla, ta balila věci, takže jsem vyrazil s uklizečem. Dobře jsem udělal, protože jen vydrhnout okna trvalo dvanáct hodin. Okna nebyla to nejhorší, problém byly žaluzie. Protip: před rekonstrukcí je sundejte. Pokud hlava selže a nepovede se, raději je rovnou vyhoďte.

Než jsme ale mohli začít uklízet, dostal jsem menší překvapení. Slíbena mi byla středa a že ve čtvrtek jen dodělají poslední drobnost – revizi elektra. Raději jsem nespěchal a nechal úklid až na sobotu. Kdyby náhodou… No a tak nějak náhodou otevírám v sobotu dopoledne odemknuté dveře a za nimi nacházím několik dělníků. Všichni kmitají o sto šest a rozhodně nechybí jen nějaký ten malý detail. Ale celý dlouhý seznam!

Stavbyvedoucí mne vítal slovy „nevěděl jsem, že jsi si na úklid někoho domlouval“. Skoro jako kdyby bylo v pořádku tam dělat ještě bordel, kdybych uklízel celý byt sám… Myslel jsem, že budu vraždit.

Disclaimer: nikdo k úhoně nepřišel. Pouze hladina stresu vystřelila prudce vzhůru a následné stěhování jsem díky tomu odmarodil. Naštěstí se na stres neumírá. Zato pozvat přátelé na buřta může zabíjet aneb kolaudační párty může začít! Znáte deskovou hru Infarkt?

Může se vám také líbit

cs Zpověď Lenky, September 27, 2018
cs Představení rodině, October 10, 2018
cs Hop do trouby, June 18, 2019
cs Pojistil jsem si štěstí, May 23, 2019
cs Udělal jsem chybu, June 9, 2019


Poslední příspěvky

en Human History: Science, September 28, 2020
cs Vinice: okno, September 24, 2020
en Human History: Thrones, September 21, 2020
cs Vinice aneb cestování v roce 2020, September 17, 2020
en Human History: Holy Wars, September 14, 2020