Vinice: okno

cs v kategorii family • 2 min. čtení

Na vinici jsme začali jezdit v dubnu. Znáte to: březen, za kamna vlezem; duben, ještě tam budem. Kamna sice máme, ale jsou nám prd platná, pokud jedna prasklá okenní tabulka je nahrazena tenkým plastem, a okenní rám je ztrouchnivělý. Únik tepla nebyl zanedbatelný. Pokud jsme nechtěli čekat s návštěvami do léta, museli jsme okno vyměnit.

Doma máme byt krásně zařízen. Snažili jsme se, aby vše spolu dobře ladilo; od podlahy přes nábytek po doplňky. Designér by určitě měl plno námitek, ale je to náš útulný domov. Vinice je přesný opak. Chatka je slepenice všeho, co se zrovna našlo pod rukama. Úhlednost by člověk pohledal, ale to dělá vinici svým způsobem taky krásnou a útulnou.

Proto jsme nechtěli nastolený stav narušit a nekupovat okno nové, natož plastové. Problém je, nikdo po celé repulice nenabízel ojeté okno o rozměrech 85 na 95 cm. Nejbližší, co jsme našli, bylo 90 na 90. Brali jsme ho všemi deseti a jeli se s tím menším zádrhelem nějak poprat.

Po cestě jsme si z druhé ruky našli pro jistotu ještě hranoly a lišty. Ani jsme nevěděli, jak moc budou užitečné! Stěna neobsahovala totiž žádné lišty. Celou stěnu držely po hromadě pouze palubky, ke kterým bylo připevněno okno a vnitřní sádrokarton. Mezitím byla hodně zašlá výplň.

Nechtělo se mi sundávat celou vnitřní stěnu, ale bohužel jiná možnost nebyla. Krom jiných rozměrů bylo nové okno taky výrazně těžší, které by palubky samotné už neudržely. Takže jsme celou stěnu naměřili, připravili si latě a natloukli je tam s novým oknem.

Celá stěna je nyní mnohem bytelnější! Už se ani nehne.

Náročnější operace byl tetris na poskládání sádrokartonu zpět s potřebnými úpravami. Ideálně tak, aby nebylo poznat, že se cokoliv dělalo a malůvky na sebe navazovaly. Více méně se povedlo.

Nové okno je super, jen jsme teplo nevyřešili. Bohužel zmíněná výplň moc nepomáhá a přes palubky dovnitř fouká. Oknem jsme otevřeli Pandořinu skříňku. Další na pořadu dne je stěna samotná…Může se vám také líbit

cs Zpověď Lenky, September 27, 2018
cs Představení rodině, October 10, 2018
cs Hop do trouby, June 18, 2019
cs Pojistil jsem si štěstí, May 23, 2019
cs Udělal jsem chybu, June 9, 2019

Další články z kategorie family.
Nenechte si ujít další články pomocí Atom/RSS kanálu.Poslední příspěvky

cs Síla myšlenky, April 19, 2021 in family
en Why Do We Exercise?, April 13, 2021 in humanity
cs Dva roky…, April 6, 2021 in family
en Comic Books are Cool, March 31, 2021 in reviews
cs Rande za covidu, March 22, 2021 in family