Vinice: palubky

cs v kategorii family • 2 min. čtení

Nové okno je super, ale nepomohlo tak, jak jsme čekali. Jelikož stěna je tvořena pouze palubkami, sádrokarónem a hodně starou výplní, která už moc nevýplňuje, sice nám dovnitř neprší, ale stále fouká. Ani první májové počasí nepomáhalo a museli jsme díry nějak vyřešit.

Před operací okno jsme čekali, že budeme potřebovat montážní pěnu. Jelikož jsme ale okno jednoduše přibili k novým latím, a tím celou stěnu pořádně zpevnili, pěna nám zůstala. Úplně vhodný tool na vyplnění děr. Aneb byl zrovna po ruce. :-)

To stačilo na to, aby se dalo na vinici spát i v nepříznivém počasí. Aby to však datlové zase nevyklovali, museli jsme vyřešit díry v palubkách zvenčí. Někdo by řekl, že by bylo fajn staré palubky sundat a přimontovat nové. My však máme na tyto potřeby termín vinice style.

Jednoduše se pořídili palubky, které jsme přitloukli přes ty díry mezi starými palubkami. Než se však mohlo přibíjet, bylo potřeba je namalovat. Přijde mi, že jako programátor nejsem u manuální práce marný, ale malířem opravdu nebudu. O zkombinování palubek a barvy se postarala Lenka.

Já si šel hrát až s úhloměrem a pilou, která umí řezat pod úhlem. Abych ty latě mohl hezky nařezat přesně pod stříšku.

Lezl jsem po štaflích a snažil se zjistit ten správný úhel. Kamarád matfyzák při pohledu na štafle položil otázku, zda nebude lepší si ten úhel spočítat. Sám se mi přiznal, že mu to vždy ujede o několik čísel, čímž mi potvrdil mou teorii, kde teoreticky mezi teorií a praxí není rozdíl, ale prakticky… jsem si to raději změřil.

Samozřejmě, na každé straně je úhel trochu jiný. Průměr byl 53,5°. Samozřejmě, pila uměla maximálně 45°. Což o to, s tím jsem si i poradil. Ale dojde vám, že každá strana musí mít ten sklon na jinou stranu? Mně to při prvním řezu nedošlo…

Po této operaci nám už do postele nefoukalo. Zato jsme se propadli v podlaze v „místnosti se sprchou“…Může se vám také líbit

cs Zpověď Lenky, September 27, 2018
cs Představení rodině, October 10, 2018
cs Hop do trouby, June 18, 2019
cs Pojistil jsem si štěstí, May 23, 2019
cs Udělal jsem chybu, June 9, 2019

Další články z kategorie family.
Nenechte si ujít další články pomocí Atom/RSS kanálu.Poslední příspěvky

cs Síla myšlenky, April 19, 2021 in family
en Why Do We Exercise?, April 13, 2021 in humanity
cs Dva roky…, April 6, 2021 in family
en Comic Books are Cool, March 31, 2021 in reviews
cs Rande za covidu, March 22, 2021 in family